Reklama

Reklama

​Tak żyje plemię, które nie miało kontaktu z cywilizacją

W sieci pojawiło się unikatowe nagranie, pokazujące członków plemienia, które nigdy nie miało kontaktu z cywilizacją. Zaprezentowano także zdjęcia chaty i narzędzi, jakich używa plemię.

Odizolowane plemię nagrał dron. Jego członkowie zamieszkują dolinę rzeki Javari na pograniczu Brazylii i Peru. Nagranie ujawniła Narodowa Fundacja ds. Indian w Brazylii (FUNAI).

W materiale widzimy kilkoro członków plemienia, chodzących po wykarczowanej polanie. Mężczyzna, którego zarejestrowała kamera trzyma przedmiot przypominający włócznię lub łuk. Na polanie znajduje się także chata należąca do plemienia.

Brazylijskie lemię udało się nagrać już rok temu, ale dla bezpieczeństwa jego członków, FUNAI zdecydowała się je ujawnić dopiero teraz. O samym plemieniu niewiele wiadomo, oprócz tego, że nie miało ono nigdy żadnej styczności z cywilizacją.

Reklama

Jak przewiduje FUNAI, są to prawdopodobnie członkowie jednego z 11 plemion, które żyją w brazylijskiej dżungli.

Na mocy dekretu, jaki obowiązuje w Brazylii, na terenach zamieszkiwanych przez indiańskie plemiona utworzono rezerwat. Celem powstania rezerwatu jest zapewnienie bezpieczeństwa członkom plemion odizolowanych od świata.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy