Reklama

Reklama

Tak wygląda córka Kim Dzong Una. Wyciekło nagranie

Sekretna córka Kim Dzong Una po raz pierwszy była widziana publicznie - twierdzą chińscy eksperci, którzy zauważyli wyróżniającą się strojem i zachowaniem dziewczynkę podczas imprezy z udziałem północnokoreańskiego dyktatora. Dowodem na to ma być fragment nagrania z tego wydarzenia.

Kim Dzong Un wraz ze swoją żoną Ri Sŏl Ju uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Korei Północnej z okazji 74. rocznicy założenia KRLD. Zdaniem chińskich ekspertów na scenie przed liderem Korei Północnej w towarzystwie innych dzieci wystąpiła jego sekretna córka, wstępnie zidentyfikowana jako Kim Ju Ae. Uważa się, że jej narodziny przypadły na 19 lutego 2013 roku, a więc dziewczynka miałaby dzisiaj dziewięć lat.

Reklama

Uwagę ekspertów zwrócił wyróżniający się na tle pozostałych ubiór, uczesanie oraz bliski kontakt z żoną Kima - Ri, która po występie dziecięcej grupy przyciągnęła jedną z dziewczynek do siebie.

Jeden z analityków piszący na blogu InDPRK pod pseudonimem Samhero zauważył to zachowanie na nagraniu, którego fragment udostępniono w sieci. Został on zgrany z transmisji pokazywanej w państwowej telewizji.

Na wideo można zobaczyć, jak Ri Sŏl Ju wyciąga rękę do konkretnej dziewczyny pod koniec wydarzenia, po czym kładzie dłoń na jej plecach i podążając za Kimem zaczyna z nią rozmawiać, przerywając w momencie, gdy jest zmuszona usunąć inną dziewczynkę z drogi męża.

Córka Kim Dzong Una po raz pierwszy na publicznym występie

Gdy wokół dyktatora zaczynają gromadzić się podskakujące z podniecenia dzieci, kobieta wydaje się spokojniejsza, a nawet chwyta za ramię inną dziewczynę, by ją powstrzymać, gdy ta próbuje za bardzo zbliżyć się do przywódcy.

Analityk dostrzegł dalsze dowody na bliską relację dziewięciolatki z żoną Kima podczas tego występu: kamera skupia się na niej, gdy zaczyna śpiew, pokazując ją w kadrze przez kilka sekund, po czym powraca do niej od czasu do czasu.

Jej wygląd również odbiega od reszty występujących na scenie - jest jedyną dziewczyną z rozpuszczonymi włosami i jedyną w białych skarpetkach. Co więcej, państwo Kim wydają się być bardzo zaangażowani w przedstawienie - w pewnym momencie kamera przechodzi bezpośrednio z rozpromienionej pierwszej pary do zbliżenia na twarz dziewczyny.

W krótkich przebitkach można nawet dostrzec siostrę tyrana, Kim Jo Dzong, najwyraźniej ocierającą ukradkiem łzy. Inni eksperci oceniający ten pierwszy publiczny występ córki Kima zauważyli, że dziewczynka była widziana na scenie tylko raz - gdy jej ojciec był obecny na widowni. Następnego dnia, mimo tego samego programu, dziewięciolatki już nie było.

Michael Madden, stypendysta The Stimson Center w Waszyngtonie, który prowadzi również witrynę North Korea Leadership Watch i jest ekspertem od elity północnokoreańskiej, powiedział, że córka Kima byłaby w podobnym wieku do tej dziewczyny.

"W 2022 roku miałaby prawie dziesięć lat, czyli mniej więcej tyle, ile dziewczyna pokazywana w państwowych materiałach medialnych" - napisał w mediach społecznościowych.

Rodzina dyktatora. Kim Dzong Un strzeże prywatności swoich bliskich

Dodał, że Ri Sŏl Ju wielokrotnie występowała w telewizji, zanim została zidentyfikowana jako część pierwszej rodziny. "Pozory zachowywano do lipca 2012 roku, gdy zidentyfikowano ją jako żonę Kim Dzong Una" - podał Madden.

Podkreślił jednak, że upublicznienie swojej córki może nieść ryzyko dla północnokoreańskiego władcy. "Kiedy Kim Dzon Un był dzieckiem i nastolatkiem, jego istnienie utrzymywano w tajemnicy. O jego tożsamości wiedziały tylko czołowe północnokoreańskie elity, które miały bliskie relacje rodzinne lub osobiste z jego ojcem" - przyznał ekspert. 

Jego zdaniem potencjalni adwersarze znajdujący się w szeregach elit, jeśli mają świadomość kim jest dziecko przywódcy, mogą stanowić zagrożenie. "Zamiast podżegać do zamachu lub powstania przeciwko przywództwu politycznemu, dzieci mogą zostać porwane lub skrzywdzone, aby uzyskać wpływ na głowę państwa" - przyznaje Micahel Madden.

Istnienie Kim Ju Ae potwierdził wcześniej Dennis Rodman, dawna gwiazda amerykańskiej koszykówki. Odwiedził Kim Dzong Una w 2013 roku. Od dawna krążą też plotki o innych dzieciach dyktatora.

Dzieci Kim Dzong Una. Jak dużo potomków ma lider Korei Północnej?

Obecne pogłoski wywiadowcze na temat dzieci lidera Korei Północnej wskazują, że ma ich troje - dwie córki i jednego syna. Jednak informacje o jego potomstwie są często sprzeczne i spekulacyjne. Część doniesień o nich pochodzi z obserwacji zdjęć państwowych mediów, na których pierwsza dama wydaje się być w ciąży.

Rządzący w Korei Północnej reżim konsekwentnie milczy na temat swojej pierwszej rodziny. Sam Kim Dzong Un został przedstawiony swoim rodakom dopiero w 2010 roku, rok przed śmiercią swego ojca i poprzednika, Kim Dzong Ila.

Pojawiają się również spekulacje, że tajemniczą kobietą, którą ostatnio widziano przy dyktatorze, jest jego przyrodnia siostra Kim Sŏl Song.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy