Reklama

Reklama

Tak dziś wygląda papież Benedykt XVI. Niepokojące zdjęcie

Do sieci trafiło najnowsze zdjęcie Benedykta XVI. Widać na nim, że upływ czasu nie był łaskawy dla emerytowanego papieża. Nic jednak dziwnego, Benedykt XVI ma już 95 lat. Internauci zwracają jednak uwagę na jeden szczegół, który może świadczyć o chorobie Ojca Świętego.

Nowe zdjęcie emerytowanego papieża Benedykta XVI pojawiło się w sieci kilka dni temu.

Benedykt XVI. Nowe zdjęcie papieża

Na Twitterze opublikował je ksiądz Maurice Agbaw-Ebai z Seminarium świętego Jana Chrzciciela w Bostonie w USA. Agbaw-Ebai odwiedził Benedykta XVI i zrobił sobie z nim pamiątkowe zdjęcie z tego ważnego dla niego spotkania.

Na zdjęciu widać, że emerytowany Ojciec Święty mocno posunął się w latach. Szczególną uwagę zwraca też sylwetka Benedykta XVI, który bardzo schudł. 

Reklama

Niepokojące zdjęcie Benedykta XVI. Wierni życzą mu zdrowia

Od publikacji zdjęcia z papieżem-emerytem minęła chwila, a pod wpisem księdza Maurice'a pojawiły się pierwsze komentarze. Większość z nich świadczy o dużym zaniepokojeniu wiernych zdrowiem Benedykta XVI, a zwłaszcza jego wagą.

Internauci życzyli Ojcu Świętemu "dużo zdrowia". Pytali też o to, czy walczy on z jakąś chorobą. 

Pytania o stan zdrowia Benedykta XVI nie są bezpodstawne. 95-letni duchowny od kilku lat zmaga się z postępującym paraliżem, co znacznie odbiło się na jego zdrowiu. 

Benedykt XVI. Papież emeryt w Watykanie

Kardynał Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 w Marktl am Inn w Bawarii. Jak większość niemieckich dzieci w czasach nazizmu został wcielony do Hitlerjugend - trafił do służby pomocniczej obrony przeciwlotniczej. W listopadzie 1944 roku wcielony został do Wehrmachtu. Pod koniec wojny był internowany w amerykańskim obozie dla jeńców wojennych. Zwolniony w lipcu 1945 roku, wstąpił razem ze starszym bratem Georgiem do monachijskiego seminarium.

Mianowany w 1977 roku arcybiskupem Monachium i Fryzyngi oraz kardynałem, po czterech latach został wezwany przez Jana Pawła II do Rzymu. 25 listopada 1981 roku otrzymał nominację na prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Joseph Ratzinger został papieżem w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Kierował Stolicą Apostolską przez osiem lat, kiedy 2013 roku zdecydował ustąpić z urzędu. Wówczas zastąpił go Jorge Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy