Reklama

Reklama

Tajlandia: Trwają poszukiwania w zalanej jaskini

Już tydzień trwają poszukiwania 12 chłopców i ich trenera piłki nożnej, uwięzionych w zalanej jaskini w Tajlandii. Ratownicy mają nadzieję, że chłopcom udało schronić się w jednej z komór, które nie uległy podtopieniu. W poszukiwaniach uczestniczą m.in. brytyjscy nurkowie i 30 żołnierzy armii amerykańskiej.

Dzieci w wieku od 11 do 16 lat wraz z 25-letnim trenerem w ubiegłą sobotę zeszły do kompleksu jaskiń Tham Luang w położonej w północnej części Tajlandii prowincji Chiang Rai. Jaskinie, których korytarze mają ponad 10 kilometrów długości, zostały zalane przez ulewne deszcze. 

Intensywne opady utrzymują się od tygodnia, znacznie spowalniając akcję ratunkową. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad zaginionych. 

W piątek w szczeliny prowadzące do komór jaskini zrzucono paczki z żywnością i lekarstwami. 

W akcji ratowniczej uczestniczy ponad 600 osób. W pobliżu jaskini na informacje czekają rodziny zaginionych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy