Reklama

Reklama

Tajlandia: Aresztowano 10 instruktorów technik seksualnych z Rosji

Tajlandzka policja w poniedziałek zatrzymała 10 Rosjan, prowadzących kursy technik seksualnych dla innych obywateli Rosji, za pracę w Tajlandii bez zezwolenia. Według agencji TASS wśród zatrzymanych jest celebrytka znana z niedawnego skandalu z udziałem wicepremiera Rosji.

Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty wykonywania pracy w Tajlandii bez stosownego zezwolenia, ale nie za sam kurs, który nie był sprzeczny z prawem. Jedna z tych osób dodatkowo usłyszy zarzuty pozostania w kraju po wygaśnięciu wizy, a trzy - zarzuty nielegalnego wjazdu do Tajlandii bez paszportów.   

Z policyjnego komunikatu wynika, że grupa "instruktorów" prowadziła kurs dla ponad 40 Rosjan i Rosjanek w hotelu położonym w mieście Pattaya. Przedstawiciele rosyjskiej ambasady w Bangkoku przybyli do Pattai, by udzielić wsparcia aresztowanym osobom.   

Reklama

Według TASS, powołującej się na tajlandzką policję, wśród zatrzymanych znalazła się modelka i blogerka przedstawiająca się jako Nastia Rybka. To na jej relacjach oraz zamieszczonych przez nią w mediach społecznościowych zdjęciach i nagraniach oparł się rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, twierdząc, że oligarcha Oleg Deripaska i wicepremier Rosji Siergiej Prichodźko spotkali się na jachcie tego pierwszego, by "podejmować decyzje biznesowe". 

Nawalny sugeruje, iż taką sprawą mogła być ingerencja w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku.   

Wśród zatrzymanych znalazł się też deklarujący się jako "guru w sprawach seksu" Rosjanin Alex Lesley. Jak podała policja, w rzeczywistości jest to Aleksander Kiryłow, który według niepotwierdzonych nigdy doniesień mediów w zeszłym roku rozważał udział w tegorocznych wyborach prezydenckich w Rosji.    

Pattaya słynie z nocnego życia, w tym wielu klubów ze striptizem, z których część prowadzona jest przez Rosjan, i przyciąga wielu rosyjskich turystów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy