Reklama

Tajemnicze zaginięcie pary Polaków w Holandii. Zwłoki na polu

Zwłoki mężczyzny, znalezione na polu w Holandii, to ciało 20-letniego Polaka poszukiwanego przez policję w Przeworsku - potwierdziła tamtejsza komenda. Holenderscy śledczy odnaleźli także ciało kobiety, nadal nie ma jednak potwierdzenia, że to zaginiona 21-letnia Wiktoria M. Para pojechała do Holandii do pracy. W minioną sobotę jeden z portali opisał tajemnicze zaginięcie młodych ludzi.

Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku (woj. podkarpackie) potwierdziła w niedzielę wieczorem, że w Holandii zostały znalezione ciała dwóch osób. 

Policja: Znaleziono ciała poszukiwanych

- W niedzielę po południu otrzymaliśmy z Holandii informację o odnalezieniu zwłok dwóch osób - powiedziała Interii asp. szt. Justyna Urban, oficer prasowy policji w Przeworsku.

Dodała, że jedno z ciał zostało zidentyfikowane i należy do zaginionego oraz poszukiwanego przez międzynarodową policję 20-letniego Wiktora. - Tożsamość mężczyzny została ustalona. W przypadku kobiety trwa ustalanie jej personaliów - powiedziała policjantka. Według mediów najprawdopodobniej chodzi o ciało kobiety, która zaginęła wraz z mężczyzną.

Reklama

Holandia. Para Polaków zaginęła

W minioną sobotę na profilu "Zaginieni przed laty" pojawił się wpis o poszukiwanej dwójce Polaków z Podkarpacia. "Para wyjechała w celach zarobkowych do Holandii, podjęli pracę przy testach medycznych w Lelystad, przez agencję" - napisano. "Ostatni kontakt z zaginionymi był w poniedziałek 31.01.2022 r. Od tej pory nie powrócili do wynajmowanego mieszkania ani nie skontaktowali się z bliskimi" - podał profil.

"Z ustaleń rodziny wynika, iż przed kimś uciekali, niestety na chwilę obecną nie udało się ustalić, przed kim. Wszystkie dokumenty, telefony oraz rzeczy osobiste zostały w domu w którym mieszkali" - poinformowano. Serwis podał, że kobieta, u której wynajmowali pokój, miała na drugi dzień po ich zaginięciu zacząć pakować ich rzeczy w kartony.

Sprawą zaginięcia pary zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku, która otrzymała zgłoszenie od rodzin w miniony czwartek. Policjanci mają wyjaśniać sprawę zgonu pary we współpracy z policją holenderską.

Zwłoki mężczyzny na polu w Holandii

Policja z holenderskiej prowincji Flevoland poinformowała, że w sobotę o godzinie 14 znaleziono na polu w miejscowości Dronten przy ulicy Hanzweg zwłoki zmarłej osoby. Nie podano płci. Śledczy odgrodzili teren, podjęte zostały czynności śledcze.

Holenderski portal omroepflevoland.nl podał z kolei, że para z Polski mieszkała w Kampen. Według portalu po znalezieniu zwłok mężczyzny w pobliżu śluzy Roggebot czynności śledcze trwały na miejscu do wieczora.

5-latka zniknęła dwa lata temu. Zaginięcie zgłoszono niedawno

W niedzielę policja nadal prowadziła przeszukania okolicy znalezienia zwłok m.in. z użyciem helikoptera. Śledczy nie udzielają bliższych informacji na temat sprawy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama