Reklama

Reklama

Tajemnicza śmierć prokuratora to "wyrafinowane zabójstwo"?

"To było bardzo wyrafinowane zabójstwo" – tak tajemniczą śmierci argentyńskiego prokuratora Alberto Nismana ocenia była żona prawnika, sędzia Sandra Arroyo Salgado.

Przypomnijmy, że Alberto Nismana znaleziono martwego w jego własnym mieszkaniu w nocy z 17 na 18 stycznia. Miał ranę postrzałową głowy, a obok ciała leżała broń.

Dzień później prokurator miał przedstawić w argentyńskim parlamencie dowody przeciwko prezydent Cristinie Fernandez de Kirchner i innym przedstawicielom władz. Twierdził, że porozumieli się oni z Iranem i chronili niektórych przedstawicieli Teheranu przed śledztwem w sprawie zamachu bombowego na ośrodek żydowski w Buenos Aires, w którym zginęło 85 osób.

Reklama

W zamian władzom miano obiecać zwiększenie wymiany handlowej, w tym dostaw argentyńskiego zboża za irańską ropę.

Do tej pory nie ustalono jednoznacznie, czy Nisman został zamordowany, czy też odebrał sobie życie.

Wątpliwości co do przyczyny śmierci prokuratora nie ma jego była żona, sędzia Sandra Arroyo Salgado - informuje serwis AFP.

"Biorąc pod uwagę jego charakter i osobowość, nie miał żadnego powodu, by popełnić samobójstwo. Nie widzę żadnej możliwości, a tym bardziej przy użyciu broni palnej" - powiedziała w rozmowie z radiostacją Vorterix.

Według Salgado, jej były mąż został zamordowany. "To było w bardzo wyrafinowane zabójstwo" - oceniła.

Sędzia zaapelowała również o powołanie międzynarodowej komisji, która miałaby bezstronnie ocenić przyczyny śmierci Nismana.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy