Reklama

Tajemnicza choroba w Tanzanii. Do tej pory zmarło pięć osób

Gorączka, wymioty, krwawienie z różnych części ciała i niewydolność nerek. To objawy tajemniczej choroby, która zaatakowała na północy Tanzanii. Rząd tego kraju wysłał na miejsce ekspertów, którzy mają zbadać przyczynę dolegliwości. Do tej pory zmarło pięć osób.

Komisarz regionu Kagera Albert Chalamila powiedział dziennikarzom, że zespół szybkiego reagowania składający się z ekspertów medycznych odwiedził już wioski Bulinda i Butahyaibega w okręgach Maruku i Kanyangereko w dystrykcie wiejskim Bukoba.

Choroba prawdopodobnie jest zakaźna

- Ludziom zaleca się zachowanie spokoju podczas podejmowania niezbędnych kroków, powinni również zachować czujność i wcześnie zgłaszać się do placówek służby zdrowia, gdy doświadczają lub widzą jakiekolwiek nieprawidłowe objawy - powiedział.

W oświadczeniu główny lekarz Tanzanii Tumaini Nagu stwierdziła, że "zostały pobrane próbki od pacjentów i zmarłych w celu zidentyfikowania źródła i rodzaju choroby". Jednocześnie wezwała społeczeństwo do zachowania spokoju, ale i do podjęcia środków ostrożności w celu uniknięcia zarażenia.

Reklama

Uważa się, że choroba jest zakaźna.

Nie żyje pięć osób

Choroba została wykryta u siedmiu osób z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek - poinformowało ministerstwo zdrowia w oświadczeniu - poinformowała AFP. Do tej pory zmarło pięć osób. 

Sytuację pogarsza fakt, iż odkrycia dokonano po wybuchu epidemii eboli w Ugandzie, która trwała prawie cztery miesiące i pochłonęła życie 55 osób, zanim rząd w styczniu ogłosił jej koniec.

W zeszłym roku Tanzania wykryła ognisko leptospirozy (choroba zakaźna wywołana przez krętki z rodzaju leptospira, które występują na całym świecie z wyjątkiem strefy polarnej), która zabiła trzy osoby w południowo-wschodnim regionie Lindi. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tanzania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy