Reklama

Reklama

Ta sieć zastąpi McDonald's w Rosji. Pokazano logo

Zamiast charakterystycznych złotych łuków - czerwone koło i dwie pomarańczowe kreski na zielonym tle. Tak prezentuje się logo sieci restauracji, która zastąpi McDonald's w Rosji. Oficjalna nazwa nie została jednak ujawniona.

Według rosyjskiej agencji TASS, w najbliższy weekend ma zostać otwartych 15 nowych restauracji, które zastąpią zamknięte lokale amerykańskiej sieci. 

McDonald's. Nowe logo rosyjskiego zamiennika

Projektem zarządza firma Sistema PBO, która nie tylko opublikowała logo, ale wyjaśniła znaczenie jego poszczególnych komponentów. Czerwone koło ma symbolizować burgera, z kolei linie - frytki.

"Kolor zielony ma symbolizować jakość produktów i usług, do których są przyzwyczajeni nasi goście" - przekazał rzecznik firmy w rozmowie z TASS.

Internauci, których cytuje BBC wskazują, że nowe logo cały czas przypomina amerykański znak sieci McDonald's. Z kolei inni zwracają uwagę na podobieństwo do charakterystycznej flagi Bangladeszu przez dominujący kolor zielony i czerwone koło.

Reklama

McDonald's żegna się z Rosją. Zatrudniał ponad 60 tys. osób

Dziennik "Izwiestija" informuje o ośmiu potencjalnych nazwach dla sieci, które zostały zarejestrowane w rosyjskim urzędzie patentowym. Wśród nich są m.in. Тот Самый (Ten sam),  Весело и вкусно (Wesoło i smacznie) oraz Свободная касса (Wolna kasa).

Spółka McDonald's zawiesiła działalność w Rosji w marcu, po inwazji na Ukrainę. Pod koniec maja zdecydowano się na całkowite zamknięcie restauracji i opuszczenie rynku.

Pod koniec 2021 r. w Rosji działało 847 restauracji McDonald's. Sieć zatrudniała 62 tys. pracowników.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy