Reklama

Reklama

Szwedzki rząd chce ułatwić pracę imigrantom

W niedzielę szwedzki rząd ogłosił plan przeglądu przepisów prawa pracy w celu umożliwienia większej ilości osób pracy i pobytu w Szwecji. Zdaniem Ministra Sprawiedliwości Morgana Johanssona, te działania mają zapobiec deportacjom pracowników, do których dochodziło przez błędy popełniane przez ich pracodawców - poinformował thelocal.se.

Szef resortu sprawiedliwości zapowiedział, że powoła specjalną komisję, której zadaniem będzie prześwietlenie zasad dotyczących imigracji zarobkowej. Ponadto rząd szwedzki chce umożliwić pracodawcom poprawienie błędów związanych z zatrudnieniem imigrantów, z własnej inicjatywy.

W przeszłości wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w których wykwalifikowany pracownik był zmuszony do opuszczenia Szwecji z powodu nieprawidłowości związanych z jego zatrudnieniem. Taki incydent miał miejsce we wrześniu. Pakistański developer pracujący w Sztokholmie, dostał trzy tygodnie na opuszczenie Szwecji, po tym jak wykryto błędy związane z jego zatrudnieniem przez poprzedniego pracodawcę. Do tej sprawy odniósł się Minister Sprawiedliwości Morgan Jonasson mówiąc, że celem działań podjętych przez rząd jest uniknięcie takich sytuacji w przyszłości.

Thelocal.se przypomina też sytuację, w której pracownik z Bangladeszu nie otrzymał zezwolenia na pracę, ponieważ zatrudnienie znalazł za pomocą serwisu internetowego Linkedl.

Komentując oba przypadki, Szwedzka Agencja Migracyjna powiedziała, że miała związane ręce przez przepisy dotyczące zezwoleń na pracę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje