Reklama

Reklama

Szwedzka gmina wprowadza naukę języka dla imigrantów

Nauka języka szwedzkiego, kurs wiedzy o społeczeństwie oraz udział w programach aktywnego poszukiwania pracy. To od nowego roku zadania dla każdego z nowych imigrantów osiedlających się w gminie Vellinge na południu Szwecji.

Uchwałę o wprowadzeniu tzw. obowiązku integracyjnego podjęła wczoraj wieczorem rada miejska położonego niedaleko Malmoe Vellinge. Jej autorami są radni partii Moderatów.

Ich zdaniem integracja polega na dostosowaniu się do norm i wartości, na których opiera się szwedzkie społeczeństwo. Dlatego imigranci będą musieli uzyskać celujące świadectwo ukończenia 60-godzinnego kursu wiedzy o podstawach demokracji, praw i przepisów a także równego traktowania kobiet. W razie niewypełnienia obowiązku integracyjnego gmina będzie mogła wstrzymać wypłatę zasiłku.

Reklama

Obowiązkowi integracyjnemu podlegać będą wszyscy dorośli imigranci osiedlający się w gminie. Również emeryci lub osoby na urlopach macierzyńskich - powiedziała szwedzkiej telewizji radna gminy Vellinge Carina Wutzler.

Każda szwedzka gmina ma od ubiegłego roku obowiązek przyjęcia narzuconych centralnie kwot imigrantów i zapewnienia im przez co najmniej dwa lata utrzymania oraz mieszkania. Do końca roku szwedzkie gminy mają przyjąć ponad 23 tysiące imigrantów. Vellinge - 159 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy