Reklama

Reklama

Szwecja: Wybuch uszkodził dwa budynki

W piątek rano w szwedzkim mieście Linkoping doszło do eksplozji, która uszkodziła dwa budynki mieszkalne. Na razie nie są znane przyczyny wybuchu. Pojawiły się doniesienia o 25 rannych osobach.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się oddziały saperów oraz kilkanaście karetek pogotowia.

Na razie nie ma oficjalnych informacji o potencjalnych ofiarach. Do Szpitala Uniwersyteckiego w Linkoping trafiło kilka osób, jednak rzeczniczka placówki nie podała ich dokładnej liczby.

Eksplozja miała uszkodzić dwa budynki, w których wyleciały okna i zniszczone zostały balkony.

"Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji, by sądzić, że sprawa ma związek z terroryzmem" - oświadczył agencji AP rzecznik policji Bjoern Oeberg.

Reuters zauważa, że w ostatnich latach w Szwecji dochodziło do incydentów z użyciem materiałów wybuchowych; prawdopodobnie miało to związek z działalnością gangów. 

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy