Reklama

Reklama

Szwecja: Strzelanina w centrum Malmoe

Szwedzka policja poinformowała, że w poniedziałek w centrum Malmoe doszło do strzelaniny, w której rannych zostało pięć osób. Strzelanina nie ma związku z terroryzmem - zapewniła, dodając, że nie ma powodu do ogłaszania alarmu.

Agencja informacyjna TT podała, że do incydentu doszło tuż po godz. 20. Gazeta "Aftonbladet" cytuje świadków, którzy twierdzą, że słyszeli 15-20 strzałów. Jeden ze świadków opowiadał, że widział, jak rannych wsadzano do prywatnych samochodów, które odjechały "tak szybko jak to możliwe". Nie wiadomo, w jakim stanie są ranni.

Policja poinformowała, że po wiadomości o strzelaninie nasilono ochronę w szpitalu. Według policyjnego komunikatu "jedna osoba została przywieziona do szpitala prywatnym samochodem".

"Aftonbladet" pisze, że do incydentu doszło w pobliżu komisariatu, funkcjonariusze policji pojawili się więc na miejscu natychmiast i zabezpieczyli okolicę.

Reklama

Agencja Associated Press przypomina, że w ostatnich latach na przedmieściach dużych miast w Szwecji dochodzi do walki gangów przestępczych o terytorium. 

Jak podają tamtejsze media, napastnik miał użyć broni maszynowej. Izraelski korespondent Amichai Stein donosi, że napastnik strzelał do tłumu, który świętował wygraną Szwecji z Koreą Południową (1-0) w mistrzostwach świata w piłce nożnej, które odbywają się w Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy