Reklama

Reklama

Szwecja: Segregacja w muzułmańskiej szkole

Wychowawcy jednej z muzułmańskich szkół podstawowych w Szwecji dzielili miejsca w autobusie według płci dzieci. Wchodzące do pojazdu dziewczynki musiały zajmować ostatnie siedzenia, natomiast chłopcy siadali wyłącznie w fotelach znajdujących się na przodzie autobusu.

Przypadki segregacji dzieci zarejestrowały kamery programu "To są fakty" szwedzkiej telewizji komercyjnej TV4. W materiale filmowym widać, jak wychowawcy szkoły podstawowej Al-Azhar w Sztokholmie przed wejściem do szkolnego autobusu ustawiają dziewczynki i chłopców w dwie oddzielne grupy. Do tylnych drzwi wejściowych kierowane są dziewczynki, wejściem z przodu miejsca w autobusie zajmują chłopcy.

Reportaż wywołał medialną burzę i krytykę polityków, w tym premiera Szwecji Stefana Loefvena, który przedstawioną w materiale segregację nazwał odrażającą. Powiedział: "W Szwecji autobusem jeździmy wszyscy razem, chłopcy i dziewczynki, kobiety i mężczyźni. Musimy zająć się przypadkami segregacji. Czegoś takiego nie możemy tolerować".

Szkoła Al-Azhar, utrzymywana ze środków budżetowych państwa, była w ubiegłym roku kontrolowana przez kuratorium oświaty w Sztokholmie. Odnotowano wtedy, że lekcje WF-u prowadzone są oddzielnie dla dziewczynek i chłopców. Pomimo tego szkoła uzyskała pozytywną ocenę kuratorium.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy