Reklama

Reklama

Szwecja: Rumuni okradali pocztowe ciężarówki

Kary do 21 miesięcy więzienia za zuchwałe kradzieże wartościowych przedmiotów z ciężarówek szwedzkiej poczty zostały nałożone w czwartek na czterech Rumunów.

We wrześniu poczta zainstalowała ukryte kamery w jednej ze swoich ciężarówek, w związku z serią niewyjaśnionych kradzieży laptopów, komputerów i smartfonów o wartości 2,5 mln koron (300 tys. USD).

Nagrania z tych kamer pokazały złodziei, którzy dostali się do skrzyni ładunkowej ciężarówki jadącej z prędkością 80 km/h, "przesiadając się" z samochodu osobowego. Czterech mężczyzn aresztowano 16 września.

Sąd w Allingsas na północ od Goeteborga skazał trzech z nich na 21 miesięcy więzienia za trzy takie kradzieże, a jednego, któremu udowodniono udział w dwóch kradzieżach, na 18 miesięcy. Po odsiedzeniu kary Rumuni zostaną wydaleni ze Szwecji.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy