Reklama

Reklama

Szwecja: Policja zawiesiła poszukiwania zaginionej Polki

Szwedzka policja zawiesiła trwające od kilku dni poszukiwania 32-letniej Beaty R. W sprawie zaginięcia kobiety został zatrzymany jej mąż. Jak podała gazeta "Aftonbladet", para była w trakcie rozwodu, a Beata R. starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony małżonka z powodu gróźb i przemocy, jakich miała doświadczyć.

Trwająca od kilku dni akcja poszukiwawcza zaginionej 32-letniej Polki Beaty R. w dzielnicy Malmoe Oxie została zawieszona - poinformowała w czwartek lokalna policja.

Uprowadzenie kobiety

Za pomocą helikopterów, psów tropiących i nurków przeczesano teren dzielnicy Oxie, w tym znajdujące się w pobliżu pole golfowe. - Przeszukaliśmy teren, który naszym zdaniem był interesujący (...) Jednocześnie kontynuujemy śledztwo - oznajmił rzecznik policji Nils Norling.

W środę policja odnalazła srebrny samochód Suzuki, model Vitara z 2002 roku, którym ostatnio podwożona była przez męża Beata R. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem uprowadzenia kobiety lub przetrzymywania wbrew jej woli.

Reklama

Groźby i przemoc

Jak podała gazeta "Aftonbladet", para była w trakcie rozwodu, a Beata R. starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony małżonka z powodu gróźb i przemocy, jakich miała doświadczyć. Wniosek o ochronę został jednak odrzucony.

Policja zaapelowała do świadków, którzy mogli widzieć w ostatnich dniach samochód suzuki, o przekazanie informacji. Trasa, jaką pokonało auto, może być kluczowa dla sprawy.

Zaginięcie Beaty R. zgłosiła pod koniec ubiegłego tygodnia rodzina, która zaniepokoiła się jej nagłym zniknięciem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama