Reklama

Szwecja: Policja aresztowała Gruzina, który śmiertelnie ranił Polaka

Szwedzki sąd zdecydował o aresztowaniu 42-letniego Gruzina, który zaatakował nożem dwóch Polaków w miejscowości Karlshamn na południu Szwecji. Mikheil K. usłyszał zarzut zabójstwa 30-latka, którego śmiertelnie ugodził nożem. Drugi z Polaków, 35-latek został ranny i przebywa w szpitalu. Gruzin stwierdził, że bronił się przed agresywnymi mężczyznami.

Jak przekazała prokurator Lena Marie Bergstroem, "wciąż nie wiadomo, co wydarzyło się między mężczyznami". 

- Przypuszczamy, że był to jakiś rodzaj konfliktu. Wciąż nie posłuchaliśmy ofiary, która przebywa w szpitalu - podkreśliła.

Podejrzany o zbrodnię Gruzin stwierdził w sądzie, że został zaatakowany przez Polaków i działał we własnej obronie. Prokuratura na wniesienie aktu oskarżenia ma czas do 12 czerwca.

Szwecja. Polacy zaatakowani podczas imprezy

O ataku na Polaków informował szwedzki portal Expressen. Do incydentu doszło w piątek wieczorem.

Na terenie zakładu przemysłowego w Asarum w gminie Karlshamn doszło do bójki. Dwaj mężczyźni w wieku 30 i 35 lat zostali ugodzeni nożem podczas odbywającej się tam imprezy - przekazał rzecznik miejscowej policji Patric Fors.  

Reklama

Po przyjeździe funkcjonariuszy znaleziono dwóch rannych mężczyzn, których przetransportowano do szpitala. Niestety stan 30-latka był zbyt ciężki i mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń. 35-latek nadal przebywa w szpitalu.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szwecja | Atak nożem | zabójstwo | Polacy

Reklama

Reklama

Reklama