Reklama

Reklama

Szwecja: Ciało nastolatka na ścieżce rowerowej. "Możliwe porachunki gangów"

Na ścieżce rowerowej w miejscowości Sandviken znaleziono postrzelonego 16-latka. Medykom nie udało się go uratować. Policja informuje, że to mało prawdopodobne, by został zastrzelony przypadkowo. Jedną z hipotez są porachunki grup przestępczych.

Postrzelonego nastolatka we wtorek około 23:00 znalazł przechodzień. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, jednak w szpitalu stwierdzono jego zgon. 

Policja prowadzi śledztwo ws. zabójstwa i nie wyklucza, że 16-latek mógł zostać zabity w wyniku gangsterskich porachunków. Hipoteza nie została jednak potwierdzona. Służby zbierają informacje na temat ofiary. 

Nastolatek zastrzelony w Szwecji. Policja: Trudno uwierzyć, by zginął przez przypadek

- Nie wiemy wiele więcej niż to, że mieszka w Sandviken. Teraz zaczynamy dociekać, dlaczego mógł zostać zdemaskowany, jakie może mieć powiązania i kto mógł chcieć to zrobić - mówiła Monika Carlsson, szefowa lokalnej policji, cytowana przez portal svt.com. 

Reklama

Policjantka powiedziała, że "trudno jej sobie wyobrazić" by chłopak został zastrzelony przypadkowo. 

Służby apelują do mieszkańców miasta, aby pomogli policji w śledztwie. Osoby, które znają chłopca, lub widziały coś podejrzanego tamtej nocy, proszone są o kontakt. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy