Reklama

Reklama

Szwecja chce zakazać podziału klas w szkołach ze względu na płeć

Szwedzki rząd chce zakazać szkołom podziału na klasy ze względu na płeć uczniów. Oznacza to, że nie będzie klas chłopięcych i dziewczęcych. Zasady mają mieć zastosowanie do wszystkich przedmiotów - zapewnił minister edukacji Gustav Fridolin.

- Jeśli uważacie, że posiadanie dziewcząt i chłopców w tej samej klasie skutkuje powstawaniem problemów, te problemy powinny zostać rozwiązane, a nie unikane poprzez dzielenie klas - powiedział Fridolin w szwedzkiej stacji radiowej Ekot.

Jak podaje thelocal.se, szkoły mają otrzymać stosowne instrukcje, które wskażą jak prawidłowo wdrożyć nowe przepisy i połączyć je z aktualnie obowiązującym programem nauczania.

Szef resortu edukacji podkreślił, że rozdzielanie chłopców i dziewcząt w szkole nie powinno być dozwolone. Jak mówi, wiele raportów, które otrzymało jego ministerstwo, informuje o płciowym podziale klas, który czasem trwa wiele lat.

Reklama

W Szwecji brakuje statystyk, które wskazałyby, jak popularny w szkołach jest podział płciowy w klasach. Poruszano jednak tę kwestię w odniesieniu do zajęć wychowania fizycznego, które zdaniem wielu powinny być realizowane w oddzielnych grupach - chłopięcej i dziewczęcej. Taki zabieg ma się przyczynić do większego udziału dziewcząt w zajęciach.

Obecnie akceptowalne jest umieszczanie chłopców i dziewcząt w oddzielnych klasach, jednak pod warunkiem, że szkoła zapewni im równy dostęp do edukacji - podkreśla agencja TT.

(łł)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama