Reklama

Reklama

Szwecja: Antyislamska wypowiedź polityka

Szwedzki polityk samorządowy podczas zjazdu antyimigranckiej partii Szwedzkich Demokratów publicznie powiedział, że "muzułmanie nie są w pełni ludźmi". Władze partii wszczęły procedurę wykluczenia polityka z szeregów partii.

Przemówienie polityka było transmitowane przez szwedzka publiczną telewizje na żywo. "Jest skala na której na jednym końcu znajduje się człowiek w stu procentach. Na jej przeciwległym końcu mamy stuprocentowego mahometanina. Wszyscy muzułmanie są gdzieś na tej skali. Dżihadyści znajdują się najbliżej tego stuprocentowego mahometanina" - powiedział Martin Strid.

Według niego najbliżej w drodze do bycia w pełni ludźmi są byli muzułmanie. Strid uważa także, że "muzułmanie powinni się uwolnić od islamizmu, najlepiej wstępując w szeregi Szwedzkich Demokratów".

Reklama

Partia zdecydowanie odcina się od wypowiedzi polityka. "Kategoryzowanie ludzi przez pryzmat wyznawanej religii jest nie do przyjęcia" - powiedział członek zarządu Szwedzkich Demokratów Aron Emilsson. Wszczęto procedurę wykluczenia Martina Strida z szeregów partii, polityk przeprosił za wypowiedziane słowa tłumacząc się zmęczeniem.

Partia Szwedzkich Demokratów zdobyła w ostatnich wyborach parlamentarnych 12,9 procent głosów. W Riksdagu ma 49 miejsc.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy