Reklama

Reklama

​Szwajcaria: Zmarła 17-latka, druga ofiara napastnika z pociągu

- Zmarła 17-letnia dziewczyna, druga ofiara napastnika, który przed ponad dwoma tygodniami w jadącym w Szwajcarii pociągu wzniecił pożar i rzucił się na pasażerów z nożem w ręku - poinformowała w środę policja kantonu Sankt Gallen.

Nastolatka zmarła w nocy z wtorku na środę w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń - dodano. Agencja dpa przypomina, że według wcześniejszych doniesień mediów doznała ona ciężkich poparzeń.

To druga ofiara śmiertelna ataku z 13 sierpnia; dzień po zamachu na skutek odniesionych ran zmarła 34-letnia kobieta. Nie żyje także sam sprawca.

Sześć osób zostało rannych, gdy 27-letni Szwajcar podpalił łatwopalny płyn i zaatakował nożem pasażerów w wagonie pociągu w pobliżu stacji Salez w kantonie Sankt Gallen, między miastami Buchs a Sennwald przy granicy z Liechtensteinem.

Reklama

Sześcioletnia dziewczynka, która została poważnie raniona, nadal przebywa w szpitalu - poinformował rzecznik prokuratury kantonu Sankt Gallen. Pozostali ranni  wrócili już do domów.

Sprawca ataku zmarł, zanim policja miała szansę go przesłuchać, jednak policja na razie nie znalazła przesłanek świadczących, że był to akt terroru lub przestępstwo motywowane politycznie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy