Reklama

Reklama

Szokujący widok na plaży. Woda wyrzuciła zmasakrowane zwłoki trzech osób

Zmasakrowane zwłoki trzech osób wyrzucone na brzeg plaży w meksykańskim Acapulco. Wszystko wydarzyło się w chwili, gdy na plaży wypoczywały dziesiątki turystów. Według "The Sun", wszystkie ciała nosiły ślady tortur.

Ciała zostały usunięte z plaży przez lokalną policję. Uznano, że wszystkie trzy niezidentyfikowane dotąd osoby padły ofiarą wojny gangów

Według hiszpańskojęzycznej "El Pais", pierwsze dwa ciała zostały znalezione przez turystów na plaży Condesa w sobotę, a trzecie zostało wyrzucone na brzeg na pobliskiej plażę Icacos.

Jedno z dwóch ciał znalezionych na Condesie miało wbitą kotwę gruntową w ciało, a trzecie zostało postrzelone w tył głowy.

Acapulco - miasto pochłonięte przemocą

Acapulco jest pogrążone w wojnie karteli narkotykowych. Niegdyś luksusowy kurort nad oceanem zamienił się w siódme najbardziej niebezpieczne miasto na świecie. Według "El Pais" tylko w pierwszych czterech miesiącach tego roku w Acapulco odnotowano ponad 120 morderstw.

Reklama

W zeszłym roku Departament Stanu USA wydał zalecenie "Nie podróżuj" dla stanu Guerrero, w którym znajduje się Acapulco, ostrzegając obywateli przed "powszechną przestępczością i przemocą".
"Gangi działają niezależnie od rządu w wielu rejonach Guerrero. Członkowie tych grup często blokują drogi i mogą stosować przemoc wobec podróżnych" - twierdzą amerykańskie władze. Jak dodano, dochodzi również do porwań.

Acapulco było niegdyś ulubionym miejscem wypoczynku zamożnych Amerykanów i gwiazd Hollywood, takich jak Frank Sinatra czy Elizabeth Taylor.

Przemoc w mieście stała się jednak na tyle powszechna, że widuje się urlopowiczów i mieszkańców wylegujących się na plaży nieopodal podziurawionych kulami zwłok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy