Reklama

Sześcioro Rosjan zginęło w ataku na hotel w Bamako

W piątkowym ataku terrorystycznym na hotel w Bamako, stolicy Mali, wśród 21 zabitych jest sześcioro Rosjan, pracowników rosyjskich linii lotniczych Wołga-Dniepr - poinformowały w sobotę władze Uljanowska, gdzie znajduje się siedziba tych regionalnych linii.

Informację potwierdziło rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wcześniej MSZ podawał, że wśród osób zabitych w piątkowym ataku na hotel Radisson Blu w Bamako, są Rosjanie, lecz nie podano ich liczby. Z kolei rosyjski kanał informacyjny LifeNews powołując się na źródła medyczne w stolicy Mali podał wtedy, że zabitych zostało dwóch Rosjan.

W ataku na hotel zginęło 21 osób, w tym dwóch napastników, którzy wysadzili się w powietrze; siedem osób zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych są też trzej Chińczycy i Amerykanka.

Reklama

Do ataku na hotel przyznała się ekstremistyczna organizacja Al-Murabitun, kierowana przez Mochtara Belmochtara. Ugrupowanie powstało w 2013 roku po opuszczeniu przez Belmochtara Al-Kaidy w Islamskim Maghrebie. Organizacja przekazała, że domaga się m.in. uwolnienia rebeliantów z malijskich więzień.

W operacji odbijania zakładników brały udział siły malijskie, wspierane przez specjalne jednostki francuskie i amerykańskie. Wsparcia akcji udzieliło ok. 40 członków antyterrorystycznego oddziału francuskiej żandarmerii (GIGN).

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Hotel bamako

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy