Reklama

Reklama

Szefowa niemieckiej komisji obrony ponagla Scholza. Chodzi o Ukrainę

Szefowa komisji obrony w Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermann wezwała kanclerza Olafa Scholza do jak najszybszego zwołania "narodowej konferencji ws. Ukrainy". Według niej "to, jak długo Ukraina będzie mogła się bronić i na ile będzie to ostatecznie skuteczne, zależy szczególnie także od wsparcia Niemiec".

Polityk partii FDP w piśmie do kanclerza zwraca uwagę, że konieczne jest pilne wyjaśnienie, co Niemcy robią obecnie i co Bundeswehra, przemysł i polityka jeszcze będą w stanie zrobić w najbliższych tygodniach. Z pismem zapoznała się agencja dpa.

Kobieta chce spotkania, na którym przedstawiciele polityki i Urzędu Kanclerskiego, przemysłu zbrojeniowego, związków zawodowych i Bundeswehry uzgodnią dalsze kroki Niemiec związane z wojną w Ukrainie, która jest w decydującej fazie.

"Obrona Ukrainy zależna od wsparcia Niemiec"

- Podczas gdy ukraińska armia dzielnie odpiera brutalny rosyjski atak i stara się powstrzymać rosyjską armię, a także odnosi sukcesy militarne dzięki naszemu wsparciu humanitarnemu, gospodarczemu i wojskowemu, Rosja nadal przygotowuje się do dużych ofensyw - ostrzega Strack-Zimmermann.

Reklama

- To, jak długo Ukraina będzie mogła się bronić i na ile będzie to ostatecznie skuteczne, zależy szczególnie także od wsparcia Niemiec. Niemiecki rząd zrobił wiele, ale musi "zrobić jeszcze więcej, by pomóc Ukrainie wygrać tę wojnę" - twierdzi szefowa komisji obrony w Bundestagu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy