Reklama

Reklama

Szef Parlamentu Europejskiego o Polsce: "Demokracja w stylu Putina"

Mocne słowa autorstwa Martina Schulza pod adresem polskiego rządu w niedzielnym wydaniu gazety "Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung".

W niedzielnym wydaniu niemieckiej gazety "Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung" ukaże się wywiad z Martinem Schulzem.

"To demokracja w stylu Putina. Rząd w Warszawie putinizuje europejską politykę, to sprzeczne z podstawowymi europejskimi wartościami" - to słowa szefa Parlamentu Europejskiego.

"Polski rząd podporządkowuje dobro państwa woli partii" - twierdzi również Schulz.

Kary finansowe dla Polski?

To nie jedyne krytyczne słowa z Niemiec pod adresem Polski. SW wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel", omówionym w sobotę w wydaniu online szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder oświadczył m.in., że "kiedy stwierdza się naruszenia wartości europejskich, państwa członkowskie (Unii Europejskiej) muszą mieć odwagę sięgnięcia po sankcje".

Reklama

"Polski rząd musi wiedzieć: pewnych podstawowych wartości nie wolno w Europie naruszać" - powiedział i wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska "dokładnie przyjrzy się teraz" sytuacji w Polsce.

"Spiegel" informuje, że "również przewodniczący grupy CDU/CSU w Parlamencie Europejskim Herbert Reul opowiedział się za karami finansowymi przeciwko Polsce".

"Potrzebujemy sankcji gospodarczych, jeśli polityczne środki dialogu są nieskuteczne" - powiedział Reul "Spieglowi".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy