Reklama

Reklama

Szef niemieckiej policji do Irakijczyków: Polska granica jest zamknięta

Dieter Romann - szef niemieckiej policji federalnej - wystąpił w irackiej telewizji, gdzie ostrzegł przed wyprawą na Białoruś. - Polska granica jest i pozostanie zamknięta. Białoruś nie pozwoli wam wrócić do domu. Nie macie drogi powrotnej - oświadczył.

Szef policji federalnej Dieter Romann ostrzegł w irackiej telewizji przed nielegalnym przyjazdem do Europy przez Białoruś. Na antenie kurdyjsko-irackiej stacji telewizyjnej RUDAW TV Romann ostro skrytykował również Alaksandra Łukaszenkę. - Przemytnicy i dyktator zarabiają na was - powiedział Romann, zwracając się do Irakijczyków.

Granica polsko-białoruska. Pierwsze takie wystąpienie

Romann jest pierwszym wysokim europejskim urzędnikiem ds. bezpieczeństwa, który bezpośrednio zwrócił się do mieszkańców Iraku, ostrzegając przed niebezpieczeństwem nielegalnej migracji przez Białoruś

Reklama

- Polska granica jest zamknięta i pozostanie zamknięta - powiedział Romann. - Białoruś nie pozwoli wam wrócić do domu. Nie macie drogi powrotnej. Uchodźcy trafiają do bagnistych puszcz białoruskich, wielu z nich już tam zginęło - dodał.

"Uchodźcy traktowani jak bydło"

Na Białorusi uchodźcy są "zakładnikami" i są traktowani jak bydło  - relacjonuje niemiecki serwis rbb24. Dlatego nie powinni wierzyć obietnicom przemytników, że w ciągu dwóch dni dotrą do Niemiec z Białorusi - czytamy. 

Romann wezwał uchodźców do pozostania w swoich krajach, zamiast sprzedawać swoje domy, by mieć środki na podróż do Niemiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy