Reklama

Reklama

Szef NATO odwołał podróże do Niemiec i Rumunii z powodu choroby

Jens Stoltenberg odwołał zaplanowane podróże zagraniczne do Niemiec i Rumunii. Sekretarz generalny NATO zachorował na półpasiec. Weźmie udział w spotkaniach w trybie zdalnym.

"Sekretarz generalny przeprowadzi planowaną wizytę w Niemczech i Rumunii zdalnie, a nie osobiście. Zdiagnozowano u niego półpasiec, który może wystąpić po przebyciu COVID-19, i pracuje z domu" - przekazał przedstawiciel NATO cytowany przez agencję AP.

Szef NATO miał jechać do Berlina i Bukaresztu

Jens Stoltenberg miał w czwartek spotkać się w Berlinie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i minister obrony Christine Lambrecht.

Sekretarz generalny NATO musiał odwołać także wizytę w Rumunii, gdzie miał spotkać się z przywódcami krajów Bukareszteńskiej Dziewiątki (B9), w tym z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. 

Reklama

Bukaresztańska Dziewiątka zrzesza kraje położone na wschodniej flance NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry.

Półpasiec - groźna choroba zakaźna

Półpasiec to choroba objawiająca się występowaniem bolesnych pęcherzyków i wysypki wzdłuż przebiegu nerwów, m.in. na szyi, klatce piersiowej i plecach. Zmiany skórne są zwykle poprzedzone pieczeniem, swędzeniem i dokuczliwymi bólami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy