Reklama

Reklama

Szef MSZ przed wizytą w Auschwitz: Podtrzymać pamięć o zbrodniach nazistów

Przed poniedziałkową wizytą w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas zaapelował o podtrzymanie pamięci o zbrodniach narodowego socjalizmu dla przyszłych pokoleń.

"Dla mnie Auschwitz to wieczna przestroga, by na całym świecie gwarantowana była, zarówno pod względem osobistym, jak politycznym, nienaruszalna godność człowieka" - oświadczył Maas na krótko przed wylotem do Polski.

Obejmując urząd w marcu, szef niemieckiej dyplomacji mówił, że na wejście w świat polityki zdecydował się właśnie z powodu Auschwitz - przypomina agencja dpa. Teren byłego obozu Maas odwiedzi po raz pierwszy jako minister spraw zagranicznych. Będą mu towarzyszyli kandydaci na stanowiska w służbie konsularnej i dyplomatycznej, a on sam na miejscu spotka się z polską i niemiecką młodzieżą.

Reklama

Podczas swojej drugiej wizyty w Polsce Maas spotka się w pobliskim klasztorze franciszkańskim ze swoim polskim odpowiednikiem, Jackiem Czaputowiczem, jednak szef polskiej dyplomacji nie będzie mu towarzyszył podczas wizyty w byłym obozie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy