Reklama

Reklama

Szef MSZ Niemiec spodziewa się trudnych rozmów z Waszczykowskim

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział, że spodziewa się trudnych rozmów ze swoim polskim odpowiednikiem Witoldem Waszczykowskim. Ministrowie spraw zagranicznych obu krajów spotkają się w czwartek wieczorem w Berlinie.

Steinmeier odniósł się do planowanych rozmów podczas spotkania ze studentami w środę wieczorem na Uniwersytecie w Rostocku.

Jak pisze agencja dpa, niemiecki polityk ostrzegł przed zbyt dużymi oczekiwaniami związanymi ze spotkaniem. Po zmianie władzy w Polsce relacje niemiecko-polskie nie stały się łatwiejsze - tłumaczył Steinmeier.

Należy zaczekać z oceną, czy w kwestii przyjęcia uchodźców, bądź w innych trudnych sprawach możliwe jest zbliżenie (stanowisk) - powiedział niemiecki minister, cytowany przez dpa. "Nie mogę tego jeszcze powiedzieć. Sprawą otwartą jest także to, czy te trudne rozmowy będą prowadzone w taki sposób, aby znaleźć rozwiązanie i zbliżyć się" - dodał.

Reklama

Dpa pisze, że premier Beata Szydło sprzeciwia się polityce migracyjnej Niemiec. Jak zaznacza niemiecka agencja, szefowa rządu oceniła, że deklaracja poprzedniego rządu o przyjęciu ok. 7 tys. uchodźców nie była dobrą decyzją. Dpa przytacza ponadto opinię Waszczykowskiego z wywiadu dla "Gazety Wyborczej", że należy zweryfikować decyzję UE o podziale imigrantów pomiędzy kraje Unii. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy