Reklama

Reklama

Szef Facebooka w Kongresie o ataku na Kapitol i odpowiedzialności Donalda Trumpa

- Polaryzacja amerykańskiego społeczeństwa narastała w USA jeszcze przed powstaniem mediów społecznościowych - stwierdził w Kongresie szef Facebooka Mark Zuckerberg. O tworzenie podziałów obwinił m.in. polityków, w tym byłego prezydenta Donalda Trumpa. - Powinien być odpowiedzialny za swoje słowa - zaznaczał, nawiązując do ataku na Kapitol.

Zuckerberg wraz z m.in. szefem Twittera Jackiem Dorseyem zeznawał w Kongresie na temat szerzenia dezinformacji i radyklanych poglądów w mediach społecznościowych. Kwestia ta znajduje się w centrum uwagi parlamentarzystów od czasu zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia, w których śmierć poniosło pięć osób.

- Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby zapewnić uczciwość wyborów, a następnie 6 stycznia prezydent Donald Trump wygłosił przemówienie, w którym odrzucił wyniki i wezwał ludzi do walki - powiedział Zuckerberg. - Atak na Kapitol był oburzający i chcę wyrazić współczucie wszystkim pracownikom Kapitolu, którzy musieli przeżyć ten haniebny moment naszej historii - dodał.

Reklama

- Uważam, że były prezydent powinien być odpowiedzialny za swoje słowa, a ludzie, którzy złamali prawo, powinni być odpowiedzialni za swoje czyny - stwierdził szef Facebooka.

Zuckerberg powiedział także, że nie uważa, by giganci technologiczni byli w stanie zmniejszyć podziały w USA. 

- Polaryzacja narastała w Ameryce na długo przed powstaniem mediów społecznościowych, a w wielu innych krajach, w których są one popularne, zmniejszyła się lub jest na stabilnym poziomie - argumentował.

Szef Facebooka obwinił za podziały w amerykańskim społeczeństwie "środowiska polityczne i medialne, które rozdzierają Amerykę".

Darmowy program – rozlicz PIT 2020

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy