Reklama

Szczerski: Dyskusja o IPN nie wpływa na kalendarz spotkań przywódców Polski i USA

Strategiczne relacje polsko-amerykańskie nie tylko się nie pogorszyły ale będą rozwijane. Taką opinię wyraził przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski spotkał się z asystentem sekretarza stanu do spraw Europy Wessem Mitchellem. Następnie w Białym Domu rozmawiał z doradcą prezydenta USA do spraw Europy i NATO Richardem Hoookerem. 

"Tutaj w Białym Domu usłyszałem bardzo wyraźne stwierdzenie, że dyskusja wokół ustawy o IPN nie wpływa na kalendarz spotkań przywódców Polski i USA" - powiedział Krzysztof Szczerski. 

Szef gabinetu prezydenta podkreślił, że sojusz polsko-amerykański będzie umacniany. "Możemy mówić o bardzo dużym zaangażowaniu USA w partnerstwo strategiczne z Polską, identyfikowaniu zagrożeń i wspólnym kształtowaniu polityki, która ma tym zagrożeniom zapobiec" - dodał minister. 

Reklama

 Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert powiedziała wczoraj, że nie tylko USA ale wiele innych krajów ma zastrzeżenia do ustawy o IPN. "Jednak wszelkie doniesienia, że amerykańscy przedstawiciele władz nie będą się spotykać albo prowadzić dialogu na najwyższym szczeblu z polskimi władzami są całkowicie nieprawdziwe" - oświadczyła Nauert podkreślając, że Polska pozostaje bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy