Reklama

Reklama

Szalona radość Saudyjczyków. Latały nawet drzwi

Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1 w swoim pierwszym meczu na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. W całym kraju wybuchła euforia. Nagranie jednego z kibiców fetujących zwycięskiego gola robi furorę w mediach społecznościowych.

Piłkarze Arabii Saudyjskiej sprawili jedną z największych niespodzianek w historii mundialu. Skazywana na pożarcie reprezentacja po pierwszej połowie przegrywała 0:1 z Argentyną, a wynik mógł być dużo wyższy, lecz z powodu spalonych nie uznano bramek zdobytych przez graczy z Ameryki Południowej. 

Po zmianie stron to Saudyjczycy strzelili dwa gole i wyszli na prowadzenie 2:1. Rezultat nie zmienił się do końcowego gwizdka.

Swój wielki sukces okupili jednak stratami, bo z powodu urazów do końca turnieju nie zagrają Yasser Al-Sharahni i Salman Al-Faraj. Ten drugi to kapitan drużyny narodowej.

Reklama

Zobacz też: Mundial Katar 2022 - Interia Sport

Radość Saudyjczyków. Kibic wyjął drzwi z zawiasów

To jednak nie zepsuło humoru fanom w Arabii Saudyjskiej. W kraju wybuchła euforia. Zwycięstwo nad Argentyńczykami to bowiem największy sukces w historii piłkarskiej reprezentacji tego kraju. Saudyjczycy podkreślają, że ich reprezentacja plasuje się na 51. miejscu w rankingu FIFA, a Argentyna jest w nim trzecia.

Radość po golu strzelonym w 53. minucie przez Salema Al Dawsariego była nie do opisania. Cały kraj cieszył się z bramki na 2:1 dla Arabii Saudyjskiej. W mediach społecznościowych furorę robi nagranie radujących się Saudyjczyków. Obejrzały je już miliony osób na całym świecie.

Jeden z mężczyzn po trafieniu Al Dawsariego aż zdjął drzwi z zawiasów i wyniósł je na zewnątrz

Arabia Saudyjska: Święto narodowe z powodu wygranej

Z powodu sukcesu swoich piłkarzy król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud ogłosił środę dniem wolnym. Monarcha "rozkazuje, aby środa była świętem państwowym dla wszystkich pracowników sektora publicznego i prywatnego, a także dla wszystkich studentów i studentek na wszystkich poziomach edukacji" - przekazała stacja telewizyjna Al-Ekhbariya na Twitterze.

Już wcześniej ogłoszono, że wejście do parków rozrywki w Arabii Saudyjskiej będzie we wtorek darmowe.

Saudyjczycy po pierwszej kolejce są liderem grupy C. Po punkcie mają Meksyk i Polska, a Argentyna zamyka stawkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy