Reklama

Reklama

Syria: Zatłoczone targowisko ostrzelane z moździerzy. Wiele ofiar

Zatłoczone targowisko w syryjskim Aleppo zostało ostrzelane z moździerzy. W wyniku ataku co najmniej 14 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych - informują syryjskie media państwowe, winą za ostrzał obciążając "terrorystów".

Według tych mediów ogień prowadzono z kontrolowanej przez syryjskich rebeliantów części miasta.

Reuters podaje, że dzielnica Szejk Maksud, w której ostrzelano plac targowy, jest zamieszkana głównie przez Kurdów i od tygodni przebiega tamtędy linia frontu między oddziałami milicji syryjskich Kurdów YPG (Ludowe Jednostki Obrony) a rebeliantami kontrolującymi wschodnie dzielnice Aleppo.

Warunki zawieszenia broni

Od tygodnia w Syrii obowiązuje rozejm uzgodniony przez Rosję i USA. Zawieszenie broni nie przewiduje wstrzymania ataków przeciwko dżihadystycznemu Państwu Islamskiemu (IS) oraz związanemu z Al-Kaidą Frontowi al-Nusra. Operacje militarne przeciwko nim prowadzi syryjska armia rządowa, rosyjskie lotnictwo i dowodzona przez USA koalicja.

Reklama

Trwająca od prawie pięciu lat wojna w Syrii, która rozpoczęła się w marcu 2011 roku rewoltą przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, kosztowała życie ponad 270 tys. ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama