Reklama

Reklama

Syria: Kolejna zbrodnia Państwa Islamskiego

W starożytnym mieście Palmyra w Syrii dżihadyści dokonali egzekucji zasłużonego archeologa.

82-letni mężczyzna wpadł w ręce bojowników ponad miesiąc temu i przez ten czas był wielokrotnie przesłuchiwany.

Dziś przedstawiciel syryjskiego rządu odpowiedzialny za zabytki Maamun Abdelkarim poinformował, że archeolog został ścięty przez dżihadystów. Później fanatycy mieli powiesić jego ciało na kolumnie w centrum starożytnej Palmyry.

Bojownicy Państwa Islamskiego opanowali miasto w maju tego roku. Do tej pory nie ma relacji, by dopuścili się niszczenia bezcennych zabytków, co robili w innych zdobytych przez siebie miastach. W internecie natomiast pojawiły się filmy, przedstawiające masowe egzekucje na tle starożytnych ruin w Palmyrze.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy