Reklama

Reklama

Syria: Eksplozja w autobusie w Damaszku. Nie żyje 13 osób

Eksplozja w autobusie w stolicy Syrii, Damaszku. 13 osób zginęło, trzy są ranne - podała Agencja Reutera. Według wstępnych informacji celem ataku był wojskowy autobus.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta, pod mostem Hafiza al-Asada. Jest to główny punkt przesiadkowy, z którego pojazdy rozjeżdżają się w stronę różnych dzielnic stolicy. Syryjska państwowa telewizja udostępniła zdjęcia zwęglonej kabiny autobusowej i poinformowała o 13 ofiarach śmiertelnych i trzech osobach rannych.

ZOBACZ: Sztuczny księżyc nad zatoką

Saudyjska stacja telewizyjna Al-Arabijja przekazała, że celem ataku był wojskowy autobus. Eksplodowały dwa ładunki wybuchowe, trzeci udało się rozbroić.

Reklama

Na ten moment nikt nie przyznał się do ataku. W tym roku miało miejsce kilka zamachów na pojazdy wojskowe we wschodniej Syrii przez podejrzanych bojowników tzw. państwa islamskiego (ISIS), którzy nadal działają na rozległym obszarze pustynnym.

Jest to najbardziej śmiercionośny atak w stolicy Syrii od czasu bombardowania Pałacu Sprawiedliwości w marcu 2017 roku. Wtedy zginęło co najmniej 30 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje