Reklama

Reklama

Syria: Anulowano umowę z Turcją o ruchu bezwizowym

Syria anulowała w czwartek porozumienie z Turcją o ruchu bezwizowym, po tym gdy 9 grudnia wypowiedziała jednostronnie to porozumienie Ankara.

Syryjski MSZ wyjaśnił w oficjalnym komunikacie, że jest to odpowiedź na decyzję rządu tureckiego.

Decyzja władz syryjskich wejdzie w życie za 30 dni.

Napięcie w stosunkach syryjsko-tureckich narasta od marca 2011 roku, to jest od początku wojny domowej w Syrii.

Damaszek oskarża Ankarę o popieranie organizacji terrorystycznych działających na terenie Syrii, podczas gdy władze tureckie nie ukrywają swego potępienia dla metod rządzenia prezydenta Baszara el-Asada i sposobu prowadzenia wojny z opozycją.

Według oficjalnych danych Turcja przyjęła na swym terytorium 2,2 miliona syryjskich uchodźców, z których 200 000 mieszka w obozach dla uchodźców, utworzonych przez tureckie władze.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy