Reklama

Syn szefa MSZ Francji zatrzymany ws. fałszerstw

​Thomas Fabius, syn francuskiego ministra spraw zagranicznych Laurenta Fabiusa, został we wtorek zatrzymany na przedmieściach Paryża w ramach śledztwa dotyczącego fałszerstw, oszustw i prania brudnych pieniędzy - podała AFP.

34-letni Fabius jest szefem firmy konsultingowo-finansowej; od 2013 roku podejrzewany jest przez francuski wymiar sprawiedliwości o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy na skutek podejrzanych transakcji na jego kontach bankowych.

W szczególności badany jest zakup przez niego w 2012 roku za 7 mln euro mieszkania na eleganckim bulwarze Saint-Germain w Paryżu. Transakcją zainteresowała się komórka ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w ministerstwie finansów, Tracfin.

Mieszkanie to zostało we wtorek rano przeszukane - podały źródła zbliżone do śledztwa.

Reklama

Fabius jest także poszukiwany na podstawie nakazu aresztowania wystawionego w październiku przez władze USA, gdzie jest on oskarżony o wystawienie w kasynach w Las Vegas czeków bez pokrycia o łącznej wartości prawie 3,5 mln dolarów. We Francji syn szefa dyplomacji ma zakaz wstępu do tego typu miejsc. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy