Reklama

Reklama

Sylwestrowe wydarzenia w Kolonii. Niemiecki sąd uniewinnił Algierczyka od zarzutu napaści seksualnej

Sąd w Kolonii uniewinnił w piątek imigranta z Algierii od zarzutu napaści seksualnej na kobietę w noc sylwestrową w tym mieście. Sędziowie uznali, że nie ma dowodów na to, iż 26-letni mężczyzna należał do osób, które otoczyły i napastowały poszkodowaną.

Kobieta nie potwierdziła podczas rozprawy, że oskarżony był osobą, która wraz z innymi mężczyznami napastowała ją na dworcu kolejowym w Kolonii. Sąd skazał Algierczyka, u którego znaleziono telefon komórkowy kobiety, na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu za paserstwo oraz wcześniejsze włamanie do samochodu. Oskarżony twierdził, że kupił telefon od przypadkowo spotkanego człowieka. Skazany zostanie wkrótce deportowany do kraju pochodzenia, ponieważ wjechał do Niemiec nielegalnie.

"To porażka prokuratury" - oceniła telewizja publiczna ARD w komentarzu po ogłoszeniu wyroku. 

Reklama

Rozprawa przed sądem w Kolonii była pierwszym procesem dotyczącym napaści seksualnych w nocy z 31 grudnia 2015 roku na 1 stycznia 2016 roku. Wcześniejsze procesy dotyczyły napaści rabunkowych.

Sylwestrowa noc w Kolonii

W noc sylwestrową przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Grupki mężczyzn - jak się okazało, głównie imigrantów z Afryki Północnej - tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji. Do podobnych zajść, choć na mniejszą skalę, doszło także w innych miastach, m.in. w Duesseldorfie i Dortmundzie.

Na policję wpłynęło ponad 1000 zawiadomień o napaściach. Poszkodowanych jest 1200 osób. Część rzekomych sprawców zatrzymano, jednak ze względu na złą jakość nagrań z kamer oraz trudności w identyfikowaniu sprawców przez ofiary przygotowywanie procesów przebiega bardzo wolno.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy