Reklama

Reklama

Sudan: Ambasador Rosji znaleziony martwy w basenie swojej rezydencji

Sudańskie MSZ, na które powołuje się także agencja AFP podało, że ambasador Rosji w Sudanie Mirgajas Szyrinski został znaleziony w środę martwy w basenie, na terenie swojej posiadłości w Chartumie. Sudańska policja wykluczyła wątek kryminalny.

"Rosyjski ambasador zmarł dzisiaj wieczorem w swej rezydencji" - zakomunikowało sudańskie MSZ, nie poddając przyczyn zgonu.

Urodzony w 1954 roku dyplomata, który cierpiał na nadciśnienie, najprawdopodobniej zmarł z przyczyn naturalnych - powiedział agencji Reutera rzecznik policji Omar al-Mochtar, nie ujawniając więcej szczegółów.

Inny przedstawiciel sudańskiej policji oświadczył, że wstępne ustalenia wskazują, iż należy wykluczyć wątek kryminalny. "Rosyjski ambasador zmarł, gdy pływał u siebie w basenie" - powiedział AFP funkcjonariusz policji, zastrzegając anonimowość. Dodał, że zwłoki ambasadora zostały już przewiezione do kostnicy.

Reklama

Śmierć Szyrinskiego potwierdziło rosyjskie MSZ. Jak zapowiedziano, szczegóły dotyczące okoliczności zgonu zostaną przekazane do wiadomości po otrzymaniu informacji od personelu dyplomatycznego w ambasadzie w Chartumie.

Sudańskie MSZ złożyło w oświadczeniu kondolencje na ręce rosyjskich władz, chwaląc dokonania dyplomaty. 

Szyrinski został mianowany ambasadorem w Sudanie w grudniu 2013 roku. W latach 2006-2013 był ambasadorem Rosji w Rwandzie.

Reklama

Reklama

Reklama