Reklama

Reklama

Strzelanina w Teksasie: Ofiara powiązana z terrorystami?

Jedna z ofiar strzelaniny w miejscowości Garland w stanie Teksas, gdzie zorganizowano konkursową wystawę karykatur proroka Mahometa, była na liście osób podejrzanych o terroryzm.

Przypomnijmy, że w niedzielę dwaj mężczyźni otworzyli ogień z samochodu, którym podjechali pod budynek wystawowy Curtis Culwell Center, w którym odbywał się konkurs. Zginęli oni podczas strzelaniny z policją; jeden z policjantów został ranny.

Jeden z zastrzelonych mężczyzn, Elton Simpson, od 2006 roku był inwigilowany przez amerykańskie służby w związku z rzekomymi powiązaniami z organizacjami terrorystycznymi. Mężczyzna kontaktował się z osobą, którą FBI podejrzewało o próbę zorganizowania komórki terrorystycznej w Arizonie.

Reklama

W 2010 roku Simpson planował wyjazd do Somali, by dołączyć do islamskich terrorystów, co starał się ukryć przed władzami i FBI. Z tego powodu został skazany za składania fałszywych zeznań, ukarany trzema latami nadzoru i grzywną w wysokości 600 dolarów.

Według dokumentów śledczych, w 2009 roku Simpson miał powiedzieć informatorowi FBI, że "nadszedł czas na wyjazd do Somali" i "wyruszenie na pole bitwy".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy