Reklama

Reklama

Strzelanina w Teksasie. Nie żyje kilkanaście osób

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje - informuje stacja CNN. O strzelaninie został poinformowany przezydent USA Joe Biden. Według ustaleń agencji, "w związku ze strzelaniną w szkole w teksasie Joe Biden zarządził, że do zachodu słońca 28 maja flaga USA będzie opuszczona do połowy masztu" - napisano w oświadczeniu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miasteczku Uvalde w stanie Teksas w USA na dwa dni przed rozpoczęciem ferii letnich. 

USA. Strzelanina w Teksasie. Media: Nie żyje kilkanaście osób

Wcześniej amerykańskie media - w tym stacja CNN - informowały o śmierci dwójki dzieci oraz rannych kilkunastu osobach

Informację o śmierci 15 osób miał przekazać w czasie konferencji prasowej gubernator Teksasu Gregg Abbott. "15 osób zginęło w strzelaninie w szkole podstawowej według informacji gubernatora Abbotta. Przekazał, że strzelec zabił 14 uczniów i nauczyciela" - napisał na Twitterze reporterka CNN Kyung Lah.

Reklama

"Dorosła, 66-letnia kobieta, jest w stanie krytycznym" - podał szpital w Tweecie. Według Abbota 10-letnia dziewczynka także znajduje się w stanie krytycznym, a kilku uczniów przebywa na izbie przyjęć.

Gubernator Abbott miał poinformować także, że strzelec miał zostać zabity przez służby, które przybyły na miejsce. Z informacji Reutersa uzyskanych przez gubernatora wynika, że podejrzany został zidentyfikowany jako 18-letni Salvador Ramos - prawdopodobnie były uczeń liceum w Uvalde.

"Oficjalne szczegóły dotyczące okoliczności strzelaniny pozostały niejasne" - informuje Reuters. Według CNN "podejrzewa się, że porzucił swój pojazd i wszedł do szkoły podstawowej z bronią ręczną, a być może miał także karabin, ale według najnowszego raportu nie zostało to jeszcze potwierdzone".

Władze szkoły podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich zajęć.

Dwóch funkcjonariuszy zostało postrzelonych

Według funkcjonariusza organów ścigania wezwano pomoc w związku ze strzelaniną.

W akcji pomogła amerykańska Służba Celna i Straż Graniczna, która jest największym organem ścigania w tym rejonie. Agent CBP został postrzelony w głowę. Według urzędnika jego obrażenia nie zagrażają życiu. Gubernator Teksasu Gregg Abbott powiedział, że dwóch funkcjonariuszy organów ścigania zostało trafionych kulami, ale nie odnieśli poważnych obrażeń.

Joe Biden zarządził opuszczenie masztów

Prezydent Joe Biden został poinformowany o wtorkowej strzelaninie w szkole w Teksasie, w której zginęło 14 uczniów i jeden nauczyciel - powiedziała sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre, cytowana przez Reutersa.

Biden "będzie nadal regularnie informowany, w miarę jak informacje będą się pojawiać" - dodała. Biden był na pokładzie Air Force One wracającego z podróży do Azji, kiedy doszło do strzelaniny.

- Biden modli się za rodziny, które ucierpiały w tym strasznym wydarzeniu - powiedziała Jean-Pierre, cytowana przez Reutersa. Według ustaleń agencji, "w związku ze strzelaniną w szkole w teksasie Joe Biden zarządził, że do zachodu słońca 28 maja flaga USA będzie opuszczona do połowy masztu 'na znak szacunku dla ofiar' strzelaniny w Teksasie, w której zginęło 14 uczniów i jeden nauczyciel" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy