Reklama

Reklama

Strzelanina w nocnym klubie w Oslo. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zostały zabite, a kilka ciężko rannych w strzelaninie w sobotę rano w klubie nocnym w stolicy Norwegii. Wkrótce po ataku policja aresztowała podejrzanego.

We wczesnych godzinach porannych w sobotę w stolicy Norwegii Oslo doszło do strzelaniny, w wyniku której dwie osoby zginęły, a kilka odniosło ciężkie obrażenia - poinformowała agencja Reutera, cytując komunikat norweskiej policji.

Do ataku na klub dla osób o orientacji homoseksualnej doszło około godziny 1:15 w sobotę rano.

W wyniku strzelaniny dwie osoby zginęły, a około 10 zostało rannych. Trzy osoby zostały poważnie ranne, poinformowała policja na miejscu zdarzenia.

Atak w Oslo. Sprawca aresztowany

Naoczny świadek twierdzi, że mężczyzna wyjął z torby pistolet i zaczął strzelać. Wkrótce po ataku policja aresztowała podejrzanego.

Reklama

Publiczny nadawca NRK i inne lokalne media podały, że strzelanina miała miejsce w "London Pub", popularnym barze dla gejów i klubie nocnym w centrum miasta.

Nie było jasne, co było motywem ataku.

W sobotę w Oslo odbędzie się coroczna parada osób LGBT.

Szpital uniwersytecki w Oslo ogłosił, że po strzelaninie został postawiony w stan gotowości. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy