Reklama

Strzelanina w Nashville. Zginęło 6 osób, w tym troje dzieci i dyrektorka

Dziewięć osób, w tym troje dzieci i dyrektorka szkoły zginęły w strzelaninie w Nashville - donoszą amerykańskie media. Napastniczką okazała się 28-letnia Audreu Elisabeth Hale - dawna uczennica szkoły, która - według policji - była niezadowolona z okresu swojej edukacji w placówce. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania monitoringu, na których widać moment ataku.

Z informacji CNN wynika, że sprawcą strzelaniny była 28-letnia Audrey Elisabeth Hale - dawna uczennica prywatnej chrześcijańskiej szkoły podstawowej, w której doszło do ataku. Według służb kobieta miała posługiwać się dwoma karabinami półautomatycznymi typu AR i jednym pistoletem. Na dwie sztuki broni miała pozwolenie.

Policja podkreśliła, że napastniczka weszła do szkoły, przestrzeliwując główne, szklane drzwi wejściowe. Według CNN wśród ofiar jest troje dziewięcioletnich uczniów oraz trzech dorosłych, w tym pracownik personelu szkolnej kuchni oraz dyrektorka placówki.

Reklama

USA. Joe Biden: Musimy zakazać posiadania broni szturmowej

W związku z tragedią prezydent USA Joe Biden nakazał opuszczenie flag do połowy masztu na Białym Domu i wszystkich budynkach administracji federalnej. Polecenie głowy państwa ma obowiązywać do piątku. Wcześniej amerykański przywódca wezwał Kongres do uchwalenia zakazu sprzedaży broni.

- Musimy zrobić więcej, by powstrzymać przemoc z użyciem broni. To rozrywa nasze społeczności - powiedział Biden w Białym Domu. - Ponownie wzywam Kongres do uchwalenia mojego zakazu posiadania broni szturmowej - dodał.

Strzelanina w Nashville. 28-letnia napastniczka nie żyje

Pierwsze zgłoszenie o strzelaninie w The Covenant School wpłynęło do służb w poniedziałek około godz. 10:15 czas lokalnego (18:15 czasu polskiego - red.). Gdy tylko funkcjonariusze zjawili się na miejscu usłyszeli strzały dobiegające z budynku. Niezwłocznie weszli do szkoły i o godz. 10:27 powstrzymali 28-letnią napastniczkę śmiertelnym strzałem.

Rannych w wyniku strzelaniny przewożono do szpitala Uniwersytetu Vanderbilta. To tam zmarło sześcioro poszkodowanych.

Lokalna policja przekazała, że dotarła do listu napastniczki, w którym ta motywuje swoje działania. Z relacji służb wynika, że kobieta była niezadowolona ze swojej edukacji w The Covenant School, a szkoła była jedynym celem jej ataku

Według danych Gun Violence Archive, cytowanego przez CNN, tylko w 2023 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do co najmniej 130 masowych strzelanin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nashville | strzelanina | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy