Reklama

Strefa Gazy: Palestyńczycy wystrzelili rakietę w stronę Izraela. Ostra odpowiedź

Izraelskie siły powietrzne poinformowały, że dokonały ataków odwetowych na kilka obiektów należących do Hamasu. Nalot w Strefie Gazy był odwetem za rakietę wystrzeloną w sobotę (22 listopada) wieczorem w kierunku Izraela.

Armia izraelska zapewnia na swoim koncie na Twitterze, że naloty były skierowane na "dwa zakłady produkujące amunicję rakietową, infrastrukturę podziemną i bazę wojskową".

Wcześniej wojsko informowało, że ogień rakietowy miał miejsce ze Strefy Gazy wkrótce po tym, jak w izraelskim mieście Aszkelon, niedaleko granicy z terytorium palestyńskim, zabrzmiały ostrzegawcze syreny.

Służby ratunkowe Izraela oświadczyły, że atak nie spowodował żadnych ofiar. Izraelskie media dodają, że rakieta spadła na otwartą przestrzeń.

Eskalacja ataków

15 listopada armia izraelska uderzyła na pozycje islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy w odwecie za ostrzał rakietowy w Izraelu. O tym incydencie strona izraelska poinformowała w sobotę.

Reklama

Hamas i państwo żydowskie toczyły trzy wojny od 2007 roku, a wymiany ognia po ich zakończeniu odbywały się sporadycznie. Strefa Gazy, zamieszkała przez około dwa miliony Palestyńczyków, znajduje się pod izraelską blokadą od ponad dziesięciu lat.

Będący u władzy w enklawie palestyńskiej od 2007 r., Hamas zintensyfikował w sierpniu ataki, w tym rakietowe na Izrael, który w odpowiedzi przeprowadza naloty na pozycje grupy. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy