Reklama

Reklama

Strajk pracowników Ryanaira w sześciu krajach

Dziś w sześciu krajach całodobowy strajk pracowników irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Chodzi o Belgię, Holandię, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Portugalię. Piloci i personel pokładowy domagają się przestrzegania prawa pracy. O to samo zaapelowała unijna komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen podczas spotkania w Brukseli z prezesem tanich linii Michaelem O’Leary’m.

Odwołanych ma być dziś 250 lotów z prawie 2400 zaplanowanych. Związkowcy z Ryanaira, którzy zorganizowali strajk domagają się, by umowy o pracę w całej Europie były zawierane na podstawie prawa lokalnego, a nie irlandzkiego, które jest mniej korzystne dla załóg samolotowych. 

Wsparła ich unijna komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen. "Jednolity rynek to nie dżungla i to nie barwy przewoźnika decydują jakie prawo ma stosować" - powiedziała unijna komisarz. 

"Przestrzeganie prawa nie jest czymś, co powinno być negocjowane przez pracowników, nie jest czymś co można odłożyć na później" - komentował też rzecznik Komisji Margaritis Schinas. Do akcji strajkowych pracowników Ryanaira dochodzi od kilku miesięcy. Związkowcy grożą, że będą je powtarzać jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne