Reklama

Strącenie drona nad Morzem Czarnym. Wojsko USA opublikowało nagranie

Wojsko USA opublikowało wideo, przedstawiające uderzenia amerykańskiego drona przez rosyjski myśliwiec w przestrzeni powietrznej nad Morzem Czarnym. Do incydentu doszło we wtorek ok. 120 kilometrów od anektowanego przez Rosję Krymu.

Na nagraniu zobaczyć można moment, w którym w przestrzeni powietrznej doszło do spotkania rosyjskiego myśliwca Su-27 i amerykańskiego drona MQ-9 Reaper.

Jak widać, myśliwiec, zrzucając paliwo zbliża się do drona. W tym momencie nagranie się urywa. Na następnych kadrach, dochodzi do uderzenia i uszkodzenia śmigła

Całe zdarzenie, którego kulminacyjny moment widać na nagraniu, miało trwać do 40 minut. Portal CNN podkreślił, że Rosja zaprzeczyła, by doszło do zderzenia myśliwca z dronem.

Reklama

Rosyjski myśliwiec Su-27 zderzył się z amerykańskim dronem

We wtorek Dowództwo Europejskie USA (EUCOM) powiadomiło, że w międzynarodowej przestrzeni powietrznej rosyjski myśliwiec Su-27 przechwycił i uderzył w amerykańskiego drona MQ-9 Reaper. Na skutek incydentu, dron spadł do wody.

- Nasz MQ-9 prowadził rutynowe operacje w przestrzeni międzynarodowej, kiedy został przechwycony i uderzony przez rosyjski samolot, powodując jego rozbicie i całkowitą stratę - mówił dowódca sił powietrznych w Europie i Afryce gen. James Hecker

We wtorek "New York Times" przekazał, że do strącenia nieuzbrojonego drona MQ9 doszło ok. 120 km od Krymu. Przedstawiciel Pentagonu który widział nagranie z incydentu, ocenił, że Su-27 uderzył w w amerykańskiego drona w "niekontrolowany sposób" i próbował uniknąć zderzenia, kiedy uderzył w śmigło.

ZOBACZ: Strącenie drona nad Morzem Czarnym. "Piloci pokazali amatorkę"

Anonimowy przedstawiciel resortu obrony, cytowany przez "Washington Post", przekazał, że odzyskanie szczątków drona byłoby bardzo trudne w związku z brakiem amerykańskich statków w pobliżu miejsca rozbicia.

Czytaj też: Śnieg czy deszcz? Prognoza pogody na Wielkanoc zaskoczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Rosja | dron | rosyjski myśliwiec

Reklama

Reklama

Reklama