Reklama

Reklama

Steinmeier: Życie Bartoszewskiego ukazuje grozę XX wieku

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier oświadczył, że jest bardzo zasmucony wiadomością o śmierci Władysława Bartoszewskiego. Jego życie odzwierciedla całą grozę XX wieku, ale i szczęście odzyskanej wolności - napisał niemiecki minister.

"Burzliwe, ale i spełnione życie (Bartoszewskiego) odzwierciedla całą grozę dwudziestego stulecia, tak samo, jak i szczęście odzyskanej wolności i samostanowienia jego ukochanej polskiej ojczyzny" - napisał Steinmeier w oświadczeniu zamieszczonym w sobotę na stronie internetowej niemieckiego MSZ.

Steinmeier napisał,że począwszy od powstania w getcie warszawskim, poprzez grozę Auschwitz aż po komunistyczne zniewolenie Polski, Bartoszewski doznał niezmierzonych cierpień. Pomimo tego nie zwątpił, lecz umocniło to tylko jego marzenia o "wolnej i demokratycznej Polsce w sercu Europy".

Reklama

Jego śmierć oznacza stratę" wielkiego Europejczyka i bojownika o wolność". Nie zapomnimy nigdy jego zaangażowania na rzecz pojednania niemiecko-polskiego oraz budowy przyjaznych relacji Polski z Niemcami" - napisał w konkluzji Steinmeier.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy