Reklama

Starcie gangów motocyklowych w USA. Nie żyje 9 osób

9 osób zginęło, a 18 innych zostało rannych w niedzielę w strzelaninie w przydrożnej restauracji w mieście Waco w środkowym Teksasie, gdzie doszło do rozprawy między członkami rywalizujących ze sobą gangów motocyklowych - poinformowała policja.

Według niej, ośmiu ludzi zginęło na miejscu, a jedna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala. Wszyscy zabici to członkowie gangów motocyklowych.

18 innych osób zabrano do szpitali z powodu doznania postrzałów lub ran kłutych bądź też obrażeń obu tych rodzajów.

Zdjęcie z miejsca wydarzenia ukazuje kilkadziesiąt zaparkowanych przed restauracją motocykli oraz co najmniej trzy leżące na ziemi osoby w motocyklowych kurtkach. W pobliżu widać kilku innych siedzących bądź stojących podobnie ubranych ludzi oraz grupę policjantów.

Reklama

Jak zaznaczył rzecznik policji, wiedziała ona wcześniej, że w restauracji mają się zebrać co najmniej trzy rywalizujące ze sobą gangi i dlatego wysłano tam zawczasu co najmniej 12 funkcjonariuszy lokalnej policji z Waco, a także pewną liczbę policjantów stanowych. Na miejscu znaleźli się również agenci ATF - federalnej służby do spraw alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych.

Gdy w restauracji wybuchła strzelanina, przenosząc się następnie na zewnątrz, policjanci otworzyli ogień do uzbrojonych motocyklistów - powiedział rzecznik dodając, że zapobiegło to dalszym ofiarom śmiertelnym. Nie wiadomo, czy którykolwiek z zabitych zginął z rąk policji. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama