Reklama

Reklama

Starcia na Zachodnim Brzegu. Nie żyje palestyński nastolatek

Kolejne akty przemocy między armią izraelską a Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu spowodowały śmierć co najmniej jednej osoby - podaje Reuters. Do eskalacji doszło, gdy przybyły wojska z Izraela, aby osłaniać odwiedzających Grób Józefa. W starciach obie strony używały ostrej amunicji.

W wyniku starć izraelskiej armii z Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu Jordanu śmierć poniósł osiemnastoletni mężczyzna, a co najmniej 30 Palestyńczyków odniosło rany, z czego czterech zostało postrzelonych ostrą amunicją - poinformowała agencja Reutera, cytując informacje Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca.

Starcia miały miejsce w okupowanym przez Izrael mieście Nablus. Palestyńscy medycy zidentyfikowali mężczyznę, który został zabity. To Waseem Khalifa, który był mieszkańcem Balaty, największego obozu dla uchodźców na Zachodnim Brzegu.

Reklama

Świadkowie, cytowani przez Reutersa, twierdzą, że starcia wybuchły, gdy siły izraelskie przybyły, aby chronić żydowskich wiernych odwiedzających Grób Józefa. Według izraelskich mediów uzbrojeni Palestyńczycy prowadzili wymianę ognia z izraelskimi żołnierzami na terenie obiektu.

Eskalacja przemocy trwa

W ubiegłym tygodniu trzech palestyńskich bojowników zginęło w Nablusie podczas wymiany ognia z izraelską armią.

CZYTAJ WIĘCEJ: Izrael: Siły zbrojne ostrzeliwują Strefę Gazy. Są ofiary śmiertelne 

Był to najbardziej krwawy incydent na Zachodnim Brzegu Jordanu od czasu, gdy Izrael i palestyńskie ugrupowanie Islamski Dżihad zakończyły trzy dni walk w Strefie Gazy rozejmem, podczas których zginęło co najmniej 49 osób, w tym cywile i dzieci, a setki innych zostało rannych. W ciągu 56 godzin walk, które rozpoczęły się piątego sierpnia, Islamski Dżihad wystrzelił ze Strefy Gazy w kierunku Izraela ponad 1000 rakiet - przypomina Reuters.

Eskalacja konfliktu w Strefie Gazy była najbardziej intensywną od ponad roku.

Izraelskie wojsko poinformowało agencję Reutera, że bada czwartkowy incydent. Nie poinformowano o ofiarach wśród żołnierzy izraelskich.

Reklama

Reklama

Reklama