Reklama

Reklama

Stan zdrowia Aleksieja Nawalnego. MSZ Francji: Jeżeli umrze, UE nałoży sankcje na Rosję

- Zawziętość postępowania rosyjskich władz wobec Aleksieja Nawalnego jest nie do przyjęcia. Jeżeli opozycjonista umrze, Unia Europejska nałoży na Rosję nowe sankcje - zapowiedział minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian.

- Jeśli Nawalny zginie w więzieniu, nałożymy niezbędne sankcje, a odpowiedzialnością za tę tragedię obarczymy Putina i rosyjskie władze. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli się do tego uciekać - zaznaczył szef francuskiej dyplomacji w rozmowie w telewizji France 2.

Le Drian podkreślił, że w polityce wewnętrznej Rosji obserwujemy "autorytarny dryf". Zwrócił też uwagę na masowe zatrzymania wspierających Nawalnego manifestantów.

Minister zauważył, że te autorytarne tendencje widoczne są również w rosyjskiej polityce zewnętrznej. Le Drien nie spodziewa się jednak, by Rosja przeprowadziła operację militarną na wschodniej Ukrainie, mimo skoncentrowania przy jej granicach i na nielegalnie zajętym Krymie dziesiątek tysięcy żołnierzy.

Reklama

Odbywający wyrok w kolonii karnej Nawalny, jeden z przywódców antykremlowskiej opozycji, od 31 marca prowadzi głodówkę. Jego adwokatka przekazała, że jest bardzo osłabiony, ma poważne problemy zdrowotne i utrudniony kontakt z lekarzami.

W środę podczas protestów w jego obronie w kilkudziesięciu rosyjskich miastach zatrzymano prawie 1800 osób.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy